20,036
20
4
Støttemur i naturstein
18
Trondheim
1
Jeg planlegger å sette opp en større støttemur av naturstein for å planere ut tomten (50m meter lang, og 5 meter høy).
Har da tenkt å bruke store steiner som må legges med maskin.
Noen som vet hva man må regne med pr kvadrat for det?
evt er det noen som har gode alternativer til dette som er billigere og ikke ser så ille ut?
andre ting jeg bør tenke på?
Har da tenkt å bruke store steiner som må legges med maskin.
Noen som vet hva man må regne med pr kvadrat for det?
evt er det noen som har gode alternativer til dette som er billigere og ikke ser så ille ut?
andre ting jeg bør tenke på?
Tror det må søkes, eller meldes, blant annet på grunn av høyden.
Men som et overslag kan du godt regne 2500 - 3000 kr pr m².
Om du vil ha mer nøyaktige priser bør du kontakte aktueller entreprenører i ditt nærområde.
ai ai ai , da blir det jo fort over en halv million..... det vil fort ta livet av denne drømmen.... Har hatt en på befaring i dag, så får pris i løpet av uken.
noen som har forslag til billigere alternativer da?
Tror de ligger på ca 1300 pr kvm + frakt.
Linker til lisenserte produsenter er her: http://www.reconwalls.com/locations/norway.php
Kommer også litt an på om du skal ha maskin med mann, eller bare maskin. Også hvilken klasse og standard du skal ha på muren. Ihvertfall må den følge norsk standard.
Vi fikk fast pris på dette, så har vel egentlig ikke regnet ut muren, men den kommer på ca 150.000 og den er ca 80m2. Vi tok klasse B med innkjøpt "slipt" stein fra Hardanger brudd.
lykke til....
Galácticos!
80m2 er jo mere enn det jeg skal. Hvor høy var muren din? Ser det er litt blanding av str på steinene dine. Er det både hånd lagt og maskin lagt stein ? eller bare hånd-lagt?
Skulle ikke du ha 250 m2...?
Har planer om å sette opp støttemur i naturstein selv, men denne blir nok i betydelig mindre skala enn din, trolig 15-20 kvm. Blir imidlertid penger det også...
Jeg har lyst på stein herfra, men når man legger på moms, frakt og maskinlegging i tillegg til prisene de oppgir på nettsiden så runder det sikkert 2000 per kvm de også.
jo, jeg som rotet i hodet mitt. Min blir mellom 160-200 m2. Kommer ann på hvor høy jeg bygger den. 4 meter vil den gå noe under dagens høyde på resten av plenen. ved 5 meter vil den gå i flukt.
Men når det koster så mye, så vet jeg da fillern hva jeg skal finne på for noe lurt. Kanskje bare renske den, så plen, og plante frukttrær i hele skråningen. Så får ungene i nabolaget ett glimrende sted å gå på eple og plommeslang om noen år
Si fra hvis du bestemmer deg for å investere, så kan jeg hive meg på og få kvantumsrabatten
Er det noen som har firma å anbefale for å sette opp naturstein støttemur i Trondheim og omeng da? Som det er verdt å få inn priser fra?
De kundene som velger å gå på fastpris, kaster ofte masse penger ut av vinduet. Timepris + hyppig oppfølging fra byggherrens side mht framdrift og kvalitet gjør at man sparer mass penger.
Det var for selve leggingen da antar jeg? steinen kommer i tillegg?