26    1    0  

Nabo støy

 1     0
Jeg flyttet nettop inn i ny leilighet og etter den tid har nabo speilvendt leiligheten sin å flyttet kjøkkenet inn hvor stuen var. Vi hørte ingen ting når, vi hadde stue mot stue, men nå som vi har stue mot deres kjøkken hører vi veldig mye mer. 

Spesielt plagsomt er kjøkkenbenken vi kan høre hulelyder når de setter ting på benkplaten, hakking av mat osv. Mikrobølgeovnen/ovnen er kanskje det verste, de lager så mye lavfrekvent lyd at vi får hodepine siden vi sitter vegg i vegg.

Vi bor i et sameiet og bygget er fra 70 tallet. kjøkkenet deres var tidlgire i midten av leiligheten å var tydeligvis ikke dimensjonert for å ha steinplate og hvitevarer vegg i vegg. De mener  dette er vanlig bruksstøy men vi er stridt i mot det, å mener det er en tydeligforverrin av lydforholdet  å at det burde vært satt opp en lydvegg. 
Husk dette under oppussing: Lagre kvitteringer, bilder og avtaler i Boligmappa. Logg inn her