4,493
11
0
Verktøy for kobling av kabelkontakt
333
Buskerud
0
Jeg har noen H-broer basert på en L298-krets jeg skal bruke til å styre noen persiennemotorer med. H-broen har noen pinner som jeg må koble til, og jeg har kjøpt noen kontakter på Elfa til dette formålet, men jeg aner ikke hva slags verktøy jeg skal bruke for å få festet kabelen til kontakten. Har funnet ut at det engelske ordet er "crimping tool", men det finnes tilsynelatende en million forskjellige varianter. Noen der ute som vet hva jeg bør se etter?
Det er 2.54mm mellom pinnene, dersom det skulle ha noe å si.
Det er 2.54mm mellom pinnene, dersom det skulle ha noe å si.
Signatur
Artikkelnummer er 43-862-80
En nødløsning som ofte fungerer er å lodde fast ledningen. Kontakten blir ok, men en mister strekkavlastningen. Det er til å leve med.
Her ser det ut til at kontaktene står i kontakten, det går ikke. Kontaktpinnene må ut. Vanligvis leveres kontakter og kontakthus separat.
Trur dei heiter Dupont Connector, og ein kan bruke ein kabelskotang disse på meiner eg da ein trekker ut kontakten og "krymper" ledingen på.
Slik tang bruker ein:
Har du sjekket om noen kontakter med ledning fra feks gammel pc kan brukes?
Tekniker med verktøy.......Festool, Makita, Paslode
(gassverktøy med lav vekt), Millvaukee ....og litt til
Etter nærmere inspeksjon fant jeg ut at jeg kunne bøye kabelen 90 grader og dra den ned i et spor, slik at den sitter. Så da hadde du rett Torango :D
Takk til alle bidragsytere, hadde nok ikke kommet på dette selv
https://www.elfaelektronikk.no/elfa3~no_no/elfa/init.do?item=43-842-28
Se side 16: https://www1.elfa.se/data1/wwwroot/assets/datasheets/MTA_CST-100_SL-156_eng_datasheet.pdf
Det fine med Elfa er at de har datablader for omtrent alt de selger...