3,816    6    0  

Bruke glassfibersparkel på gipsskjøter

 739     0
Er det noe problem å bruke glassfibersparkel i skjøtene? Første sparklingen. Papiret løsner vel før glassfiberen sprekker tror jeg.


   #1
 198     0
Den glassfibersparkelen jeg er vant med å bruke er mye tyngre å pusse ned enn gipsplatesparkel. Har du gjort deg noe erfaring der?

Prismessig blir vel glassfibersparkel litt dyrere. For en privatperson utgjør det ikke så mange kronene, men for et firma vil det vel bety en del. Kanskje det er en grunn til at det ikke er noe utbredt??

Hva om noen slår en stift i det for å henge opp noe i etterkant, blir ikke det et problem. Vil ikke glassfibersparkelen sprekke opp? Jeg har aldri spikret i glassfibersparkel, men så har jeg kun brukt det på bil og båt og der henger en ikke opp så mange pynteting utvendig.

Men sterkt bør det bli.
   #2
 858     Bærum     0
Hvorfor i all verden vil du bruke glassfibersparkel? Det blir bare tull, så ikke tenk på det. Bare tenk på lukta i huset! Bruk sparkel som er ment for gips.
Signatur
  (trådstarter)
   #3
 739     0
Pris eller pussing har ingenting å si. Legger uansett ikke glassfiberen utenfor falsen.
Platesparkel/byggsparkel eller hva det heter tørker aldri... med å bruke 2K sparkel på første strøket kan jeg legge andre strøk etter en halvtime. Og bli ferdig på 1 døgn i stedet for 2.
Må prøve det med å slå i spiker.
   #4
 1,003     buskerud     0
Tror at glassfibersparkel blir for lite flexibel og kan sprekke opp over tid . Bedre og gjøre dette etter boka og slippe problemer etter noen år . Sikkert et he***** og gjøre noe med dette ,hvis det går galt
   #5
 769     Tromsø     0
Sheetrock sparkel er tingen. Du sparker fint alle tre strøkene på 1 dag!
Signatur