1,519    3    1  

Innredning av kjeller, har noen her gitt blaffen i hva som anbefales, og hvordan gikk/går det?

 2,044     0
Gubben har forferdelig lyst å sette opp smartpanel i kjelleren. Dette er rom over jorda. I dag er ytterveggene på innsiden foret ut og isolert og med sponplater på veggene. Det har gått greit det.




   #2
 288     Telemark     0
Hos meg har forrige eier lagt plast mot mur og lektet ut, men ikke isolert.
Jeg har åpnet panel flere steder, ikke tegn til noe ulumskheter, og ikke kondens bak plast.
Oppvarmet kjeller, og 2/3 av vegg under bakken, ca 60cm uisolert vegg.
   #3
 38,260     Lillestrøm kommune     0
Det kan gå bra, men det er litt som å spille i Lotto. Jeg hjalp til med å åpne en tilsvarende vegg som actibus beskriver, det hang vanndråper tett i tett på plasten og alt var søkk vått. Hvorfor det her ikke hadde begynt å mugne forsto vi ikke, men vi fikk i alle fall en demo på hvor galt det kan gå. Et annet godt eksempel er sprøytebetong grunnmurer med gips inn mot sprøytebetong dette er klassiske muggsamlere.

Var på visning på et hus for noen år siden der var 3/4 av bakveggen isolert inne. Selv om megler hadde fyrt opp i vedovnen og prøve å kamuflere lukt så beit mugglukten i nesa når en kom inn. Det sto ikke noe om problemer i beskrivelse så jeg snudde og leverte prospektet tilbake til megler når jeg gikk.