Om du vil forsterke med stålprofil er c eller z profil det du bør bruke. I ditt tilfelle er nok c profil det letteste å montere. Du finner tabeller på det på produsentenes sider.
En limtredrager eller helst en H-bjelke på tvers av spennet, som gulv/takbjelkene blir festet mot, ikke oppå, hadde forbedret stivheten, men er selvsagt vanskeligere å montere i eksisterende gulv.
Om denne har litt større dimensjon enn bjelkene vil du ikke miste takhøyde annet enn på dette punktet.
Hvordan kan man fastlå kvaliteten på treverk, C18, C24 og C30 ?
Det står stemplet på bjelkene. Hvis du ikke finner merkingen, kan du bedømme det ut fra årringene og kvist, men det enkleste er å anta at det er C18.
Signatur
Audi og VW har mange flotte bilmodeller, men dårlig kvalitet, skyhøye verkstedregninger og nedlatende kundebehandlig gjennom mange år har ført til at jeg har lovet meg selv på tro og ære at jeg resten av livet aldri skal kjøpe noe som helst hos VAG igjen. Aldri.
Om denne har litt større dimensjon enn bjelkene vil du ikke miste takhøyde annet enn på dette punktet.
Hvis du ikke finner merkingen, kan du bedømme det ut fra årringene og kvist, men det enkleste er å anta at det er C18.
http://www.kjendis.no/2012/10/01/kjendis/alt_til_salgs/didrik_solli-tangen/tvnorge/finn/23665328/