26,935    21    1  

Verktøy.no, erfaringer?

 6     Norge     0
Hei!

Jeg lurer på om det er noen som har erfaring med nettbutikken verktøy.no?

Er de f.eks. greie å ha med å gjøre ved reklamasjoner?

På forhånd takk for svar!

   #1
 3,042     Akershus     0
Reklamasjoner har jeg ikke forsøkt enda (men det minner meg på at jeg må få naboen til å klage på to pipesett vi bestilte der kassene var ødelagte), men ved vanlige bestillinger har bestilte varene kommet kjapt og til avtalt pris.
   #2
 1,387     Tromsø     0
Eg har handla der fleire gonger, har også reklamert ein gong. Er blitt greit behandla kvar gong. Eg har ikkje samanlikna deira pris med andre prisar verken i eller utanfor Norge, så prisnivået deira kan eg ikkje seie noko om.
   #4
 26     0
Har handlet der en gang, og fikk veldig god service. De hadde ikke alt men sendte det meste og ettersendte resten. Har inntrykk av at der kan være gode tilbud. Men ellers ikke så billig.
   #5
 86     Ski     0
Fin webside, brukbart søk og bra utvalg. Irriterende ordrestatuser - ordrelinje viser en status som indikerer at varen er sendt lenge før den blir sendt, og for dårlig at de ikke viser beholdning (nær-/fjernlager) før man bestiller.

Og: irriterende daglige reklamemailer. Dagens sier f.eks. at "Akkurat nå har vi kampanjepriser på Bosch GLM 80 med måleskinne." Vel, når jeg sjekker prisen så er vel faktisk prisen akkurat den samme den har vært der i lengre tid (til og med en krone høyere, tror jeg).... Selvfølgelig verdens enkleste sak å melde seg av de mailene, men samtidig vil jeg jo gjerne ha beskjed om faktiske tilbud/kampanjer....
   #6
 34     Skien     0
Hei,

Og takk for gode tilbakemeldinger. Hyggelig at så mange er fornøyd - og SEB - takk for konstruktiv input - dette tar vi med oss videre!

Vi jobber hele tiden med å bli bedre slik at dere kunder blir fornøyd. Når det gjelder ordrestatus så er dette en sak vi jobber med å få fikset akkurat i disse dager. Regner med at den fungerer bedre i løpet av noen få uker, uansett har vi nå fått implementert en løsning som sender deg sporingsnr på mail så fort pakken har gått ut av huset.

Når det gjelder nyhetsbrev så er det som du nevner en kombinasjon av nye, gode, tilbud og presentasjon av andre tilbud som vi har hatt en stund. Vi får ofte kampanjer som løper over noen måneder fra våre leverandører - da fordeler vi gjerne tilbudene utover i tilbudsperioden.

Mailene sendes som regel ut tre ganger i uken og er bevisst holdt veldig enkle (Kort tekst/presentasjon) slik at det er raskt og enkelt å ta stilling til om det er av interesse eller ikke. Dersom dere har kommentarer til dette må dere gjerne sende meg en mail direkte (knut@coward.no) så tar vi gjerne imot innspill.

Håper dette var gode svar til innleggene under:-)

mvh

Knut
verktøy.no
Signatur
   #7
 55     Trondheim     1
Nyhetsbrev 3 ganger i uken? Det blir litt voldsomt for min del. Uavhengig av hvor korte de er.

1 gang i uken er maks for min del, unntaksvis ekstra om det er noe særdeles gode tilbud Smile

  (trådstarter)
   #8
 6     Norge     0
Hei igjen.

Bestilte meg en drill der for ei liten stund siden. Rask levering iallefall. Allikevel anbefaler jeg å sjekke prisene da det ofte kan være bedre tilbud i andre butikker.
   #9
 1,266     Aust-Agder     0
Kjøpte en vinkelsliper derfra (ca samme pris som å importere den, så da ble det norsk). Fikk feil vare først, men de sendte riktig vare og en returlapp så fort de fikk beskjed om feilen. Ingenting å klage på. Solid firma ser det ut til.
Signatur
   #10
 87     0
Bestilt fra Verktøy.no flere ganger og har bare gode erfaringer. Ikke alltid like raske til å sende ut varer, kan godt ta et par tre dager fra bestilling, men bortsett fra det har jeg ingen ting å utsette på dem. Ofte koster det det samme fra Verktøy.no som å importere fra utlandet (som tidligere nevnt), men dette varierer fra vare til vare. Hvis de kan konkurrere på pris har jeg ingen betenkeligheter med å anbefale dem. Har også en fysisk butikk i bunnen for de som bor i nærheten.
   #11
 114     Skien     0
Har ikke testet web-butikken, men er stadig innom den fysiske butikken. Dette er en av de mere seriøse verktøy butikkene, med godt utvalg og folk som kan sakene sine.


JHH
Signatur
   #12
 260     Orkdal     0
Jeg må desverre legge inn en ørliten negativ erfaring, håper jeg ikke fornærmer noen.

Jeg skulle ha meg noe greier, Bosch GOP, Makita stikksag og sliper. En liten sum, 5-6 tusen.
Det sto ikke på kommunikasjonen, jeg fikk lynraske svar. Så lenge jeg sendte mailene tidlig på dagen, så var det svar å få prompte. Sendte jeg på den tiden det passet for meg, om aftenen, fikk jeg jo ikke svar før utpå dagen etterpå. Greit nok.

Men det som ikke er greit, var total mangel på info om varene mine kunne leveres/ sendes.
Ingen (?) av de greiene jeg skulle ha, viste seg ikke å være på lager og hadde leveringstid.

Jeg må igjen beklage jeg tenner fort, er snarsint. Jeg fikk aldri noe beskjed om at greiene min måtte bestilles fra fabrikk (?) og at det nok ville ta litt tid.

Hadde nå bare verktøy.no fortalt meg lagerstatus allerede da jeg bestilte, ville dette muligens gått bra. Det gjorde de aldri, jeg forlot denne butikken og kjøper nå mitt verktøy oppi Fossegrenda, Nidaros.

Sånn. Da var det gjort. No offense to anyone...
Signatur
   #13
 186     Bergen     0
Verktøy.no / TOOLS er skjelden billigst på noe som helst.
MEN, de har bra utsalg og ofte flinke folk som vet hva de snakker om når det kommer til verktøy Smile Så det teller da for noe i det minste. Jeg antar også at du evt. kunne tatt turen innom en tools-sjappe direkte om noe skulle skje med verktøyet ditt i ettertid? OM man da har ut utsalg i nærheten av seg vel å merke.

Har handlet litt småting derfra tidligere og alltid hatt gode erfaringer med det. God oppfølging og de svarer kjapt og greit på spørsmål.
   #14
 260     Orkdal     0
Har tools i nærheten ja.

Var der igår. Usedvanlig trivelige og hjelpsomme menneske som geleidet meg gjennom ei kappsag.

Men det hjelper jo ingenting når den stakkars selgeren er nødt til å ta de priser sjefen har satt på varene! I dette tilfelle ble det nok for stor avstand mellom lokal pris her på bygda mot de mer aktuelle priser på verktøy.no /tools i sentrale bystrøk.

Problemet mittt er kanskje at jeg har en stemmefeil, så det der med å jabbe høilytt, fort og gæle for å få ned prisene, se det fikser jeg ikke Sad
Signatur
   #15
 3,042     Akershus     0
Tools, Motek og denslags butikker har store utgifter på service. Dette må tjenes inn på noe vis. Man bør ikke dømme disse butikkene for denne servicen (og dermed prisen) for det kan være gull verd for fagfolk. At en svær slaghammer gir seg klokken 10:15 betyr at man må få den på service fort som svint og/eller hente ut en ny. Varelager ute i butikkene koster. Hurtig betjening koster.

Dette er ikke så mye verd for oss hjemmesnekkere, men å ha en tømrer gående å sparke grus i dagesvis fordi ett eller annet verktøy har gitt opp er dårlig butikk. I prisen på drillen/borhammeren/boltepistolen er servicen som gjør at nedetid i arbeidet holdes til et minimum.

Kort sagt: Hver butikk til sitt bruk.
   #16
 260     Orkdal     0
Ok, hver butikk til sitt bruk, skjønte ikke helt den, men jeg tråkket kanskje noen på tærne og det beklager jeg.
Skal nok være meget forsiktig i fremtiden med å henvende meg til service bedrifter/butikker, hvis jeg ikke har annet å bestille der enn å bare kjøpe ett eller annet billigst mulig. Jeg er nok litt for naiv, men jeg vet godt at vi ikke bytter penger, det skal også profiteres.
Holder meg til Rema og Europris heretter jeg, de varer der er utstilt, er kjapt og billig, ta med hjem og ferdig med det.
Og -- Fossegrenda, hvis Makitan streiker....
Signatur
   #17
 6,009     Finnmark     0

Ok, hver butikk til sitt bruk, skjønte ikke helt den, men jeg tråkket kanskje noen på tærne og det beklager jeg.
Skal nok være meget forsiktig i fremtiden med å henvende meg til service bedrifter/butikker, hvis jeg ikke har annet å bestille der enn å bare kjøpe ett eller annet billigst mulig. Jeg er nok litt for naiv, men jeg vet godt at vi ikke bytter penger, det skal også profiteres.
Holder meg til Rema og Europris heretter jeg, de varer der er utstilt, er kjapt og billig, ta med hjem og ferdig med det.
Og -- Fossegrenda, hvis Makitan streiker....


Slapp bare av ;)
Servicenivå på "proff" butikker i Norge er nok oppskrytt...
Det er menneskene som jobber der som er avgjørende!
Man kan få like god service på en billig butikk.
Det må jo være en tankevekker om vanlige folk blir skremt vekk fra
"proffbutikkene"?
Signatur
   #18
 260     Orkdal     0
Jeg har altså tusen tomeltotta, jeg er relativt god i det tenkbare, imaginære. Men et kunaut angående fysisk beherskelse av la oss si et så avansert mekanisk verktøy som en hammer. Som regel får jeg tak i den sånn litt frampå skaftet, og når jeg da har hevet den for å gi en 4 tomms spiker nådestøtet. blir tommelen min, den som holder den galvaniserte spikeren, flatklemt og blå....

Der har du meg. Altfor mange ord for å beskrive en enkel foreteelse. Den går ofte skeis. Det gjør den i hvertfall med en Hitachi stikksag kjøpt fra Ellos, jeg ber ennå til høyere makter takk for at jeg fremdeles har ti tommeltotter, ikke 5 tapt av en løpsk stikksag!

Derfor roter jeg meg over til servicebutikkene "proffbutikkene". Kjøper svindyrt profesjonelt utstyr. Stikksagepisoden har nok merket meg for livet. Den Makita stikksaga jeg kjøpte var på en annen planet sikker og brukervennlig, den fikk jeg til å skjære små hull i Billy bokhylla vår, ikke ristet det livet av meg, den skar som en gud, jobben ble gjort i en fei og jeg var lykkelig ikke livredd etterpå.

Så proffbutikkene synes jeg skulle tatt ansvar. Især Tools som er over det meste av landet. La nå oss stakkars hobby tullere få oss en fet rabatt slik at vi får tilgang til sikkert utstyr, la oss slippe skramlete billigmaskiner som kun er ute etter to ting, pengene og fingrene dine.

Sånn. Da skal jeg ut og slipe ned den bondegrønne lekestolen. Skal lakkeres hvit, må stå i stil med interiøret vettu Smile
Signatur
  (trådstarter)
   #19
 6     Norge     0

Ok, hver butikk til sitt bruk, skjønte ikke helt den, men jeg tråkket kanskje noen på tærne og det beklager jeg.
Skal nok være meget forsiktig i fremtiden med å henvende meg til service bedrifter/butikker, hvis jeg ikke har annet å bestille der enn å bare kjøpe ett eller annet billigst mulig. Jeg er nok litt for naiv, men jeg vet godt at vi ikke bytter penger, det skal også profiteres.
Holder meg til Rema og Europris heretter jeg, de varer der er utstilt, er kjapt og billig, ta med hjem og ferdig med det.
Og -- Fossegrenda, hvis Makitan streiker....


Ingen tråkker noen på tærne, slapp heeelt av  :)

Jeg deler erfaringen om at servicen ofte er det avgjørende når jobben min kjøper inn verktøy.

Om du syns Tools har stive priser har du saktens konkurrenter. I Trondheim har du jo f.eks. proffpartner på Tunga og på Sandmoen. De kjører ofte gode kampanjer på proffverktøy, samt god service.

   #20
 6,705     Akershus     0
I dag opplevde jeg noe jeg aldri har opplevd på en nettbutikk. Kikket på en Bosch 10,8v slagtrekker hos Verktøy.no. Jeg la den i handlekurven, uten noe nærmere intensjon om å kjøpe. Ville bare se om jeg kunne få beregnet frakt. Trykket på "gå til kassen", men da ble jeg møtt av et innloggingsbilde. Jeg gjorde ikke noe mer.

Sjekket e-posten i sted. Jeg hadde fått e-post av Verktøy.no. Emne: Din handlekurv med Bosch slagtrekker GDR 10,8 V-LI SOLO. Vedlagt en "personlig" hilsen og informasjon om hva jeg hadde lagt i handlekurven og hva jeg måtte gjøre for å handle.

Jeg har nok en konto hos dem, det mener jeg at jeg opprettet for en tid tilbake. De må ha tatt vare på min e-postadresse og navn i en cookie og gjenkjent meg i dag. Jeg var for øvrig utlogget hele tiden jeg var på siden deres i dag.

Personlig synes jeg dette er litt over grensen for aktiv markedsføring. Jeg føler meg en smule overvåket, men tar det ikke særlig alvorlig. Synes i grunnen bare det var litt pussig.

Så skal det også nevnes at det medfulgte en lenke hvor man varsle at man ikke vil motta slike e-poster. Riktignok med den minste fonten man kan finne, men den var der.
   #21
 260     Orkdal     0
Da er lekstolen jeg fikk av onkel Joar på bursdan min i 1959, lekkert bestrøket med den vakreste chi. Nydelig!
Får slike mailer jeg også. Veldig ofte fra veldig mange. Hadde jeg bare hatt penger på mine kort, paypal og redcats, hadde huset vært fullt av alt fra stikksager til ballerinasko. Vi er flere på en bruker, og når meilen kommer, er det bare å klikke på fullfør handelen så juble cresco høyt :(

En måte er jo alltid å ha nettlesern på aldri huske noe, litt kjipt da må man knatre inn brukerinfo hver gang man  skal ha noe småtteri på eBay, amazon eller Elkjøp osv
Signatur