10,174    9    1  

Flytsparkel, hvor er det billigst?

 295     0
Heisann.

Jeg må ha ca 10 sekker med flytsparkel. Var på byggmakker og der kosta det ca 230 kroner pr sekk. Dem hadde tilbud med 40% for noen uker siden, men det fikk jeg ikke benytta meg av.

Er det noen som vet om steder dette selges billigere? Jeg prøvde å se på Byggmax.no, men ser ikke ut som dem har?? Eller er flytsparkel og fin sement det samme? Tviler litt på det.

Noen som kan hjelpe meg?

Marius

  (trådstarter)
   #2
 295     0
Heisann.

Fant denne: http://www.megaflis.no/Avrettningsmasse/Megaplan_20kg.html

Den var jo billig. Men litt skeptisk til at den er treg flytene. At jeg selv må rette av... Det som er ganske genialt med den som er selvavrettene er jo at det bare er å hele på også retter det seg ut av seg selv.

Står også at denne er beregnet på badromsgulv. Sikkert ikke noe problem på ett kjellergulv som det skal lages soverrom på heller men. Underlaget fra før er jo betong!

Men noen andre forslag, vil helst ha slik selvavrettene:)

Marius
   #3
 241     Sørlandet     1
Fløt gulvet mitt selv og fikk beskjed fra rørlegger at jeg måtte ikke innbille meg at det bare var å helle det ut og tro at det fløt ut av seg selv, det måtte jokkes litt med massen med en svaber el. lignende. Så jeg hadde den oppfatning at slikt totalt selvutflytende som du kunne mer eller mindre gjør i blinde ikke fantes.  ;D
   #4
 585     Oslo     0
Jeg fikk et tips av en gulvlegger om å bruke en spesiell rulle med pigger etter at du har tømt utover massen.  ???
Signatur
   #5
 241     Sørlandet     0

Jeg fikk et tips av en gulvlegger om å bruke en spesiell rulle med pigger etter at du har tømt utover massen.  ???


;D ja det er det beste å bruke, jeg hadde ikke det tilgjengelig så det ble en svaberlignende sak.

   #9
 1,103     0
Mega Plan er billig og grei men tørker usedvanlig fort.
Man bør være en som blander og en som heller utover så "det går i ett".