6,446
11
0
Innvendige hjørner på bindingsverk
943
0
Driver å tegne garasje nå, men har litt problemer med å få til skikkelige innvendige hjørner på noen av hjørnene grunnet høydeforskjeller.
Noen som har noen gode løsninger på disse to hjørnene ? På den første, er det greit at det er ca. 10cm fra siste stender til hjørnet ? Noen som har erfaring med om dette kan vi litt "svikt" i kledning når man spikrer hjørnet `?
Noen som har noen gode løsninger på disse to hjørnene ? På den første, er det greit at det er ca. 10cm fra siste stender til hjørnet ? Noen som har erfaring med om dette kan vi litt "svikt" i kledning når man spikrer hjørnet `?
Over porten har du 3 liggende sviller. Det blir stivere om du får dette til å stå.
Innvendig er jeg usikker enda, men det blir sikkert panel eller sponplater. Uansett hva jeg skal inn med er det vel best med noe å skru/spikre til i hjørnet ?
Øverste toppsville er liggnede over porten, neste er dobble "stående" 2"4", og en enkel 2"4" for å skjule skjøten, for å få den topp-klareringen som kreves for porten. Er dette en dårlig måte å gjøre det på ?
Skal du forresten lekte ut eller inn noe i tillegg til bindingsverket?
Edit : Ser på siste bildet har bakerste stender blitt satt litt feil, den skal selvsagt være slik som det andre hjørnet er
1.pdf
2.pdf
3.pdf
Det var noe slik jeg forsøkte å forklare i et tidligere innlegg
I prinsippet er det vel samme løsning, bare min bruker flere meter stender..
Muligens med en liten modifikasjon: Lagt en losholt fra stender på muren ut til porten på toppen av muren. Stiver av det som følger muren både vertikalt og horisontalt.