10,093    11    0  

Ønsker kommentarer på tegning av garasje i betong

 242     Moss     0
Jeg planlegger en dobbeltgarasje med mekkeplass i betong. Jeg har lite erfaring med betong, så ønsker tilbakemeldinger på hvilke konstruksjoner som kan fungere.

Huset ligger ved en riksvei, så jeg må tenke en del på innkjøring og slike ting for å få veivesenet til å godkjenne dette. Hele garasjen skal bygges under bakkenivå, siden huset ligger 4-6 meter over nivået der fortauet og innkjøringen skal gå. Se vedlagt bilde av huset/tomta. Tomtesiden mot veien er 23 meter lang.

Forslag1:(se vedl. tegning) Her har jeg tenkt en stor kvadratisk garasje. 6 meter lang og 8 meter brei. En stor dobbel garasjedør og plass til verktøy og slikt til venstre. Betongvegger er tegnet rødt, garasjedøra blått, og asfalteringa utenfor delvis gjennomsiktig.

Forslag2:(se vedl. tegning) Med tanke på spennvidder og belastning har jeg også et annet forslag. Her er det en litt mindre garasje, og en litt større garasje med mekkeplass på begge sider. Det er lagt inn noen søyler på dette forslaget. slik at største spennvidde blir ikke mer enn 3meter.  Begge garasjene er 6 meter lange, den med mekkeplass er 3m brei og den andre litt smalere.

hva blir enklest å gjennomføre?  ??? Hvilket forslag blir rimligst? Jeg tenker å justere høyden på garasjen slik at jorden som skal legges oppå ikke blir for dyp og dermed også tung. Jeg har tenkt å bruke et isopor-byggesystem som fylles med betong og armering. Alle synspunkter og kommentarer mottas med takk!
Ønsker kommentarer på tegning av garasje i betong - Garasje-1.jpg - Eiv
Ønsker kommentarer på tegning av garasje i betong - Garasje-2.jpg - Eiv
Ønsker kommentarer på tegning av garasje i betong - Eiendom38.jpg - Eiv

   #1
 5,416     Langhus     0
Ah, den veien, ja, hehe (utflyttet Mossing Wink). Du må (vanligvis) sette av minimum 5 meter på egen tomt foran garasjen for biloppstillingsplass, hvis utkjøring skjer vinkelrett på veien. Ved skrå eller parallell utkjøring må du vanligvis ha 7 meter foran garasjen for "vending". Så langt jeg så på tegningene så det litt smått ut.
Men det kan jo søkes disp for slike regler også...
Signatur
   #2
 822     Ullensaker     0
Ville vurdert å forskale tradisjonelt og isolert på utsiden etterpå,siden det meste av garasjen er under bakken.  Dekket på 6*8m bør armeringen beregnes pga langt spenn. Å støpe dekker inntil 6m spenn har jeg ingen betenkligheter med selv,men uerfarne bør få armeringen dimensjonert.
   #3
 5,416     Langhus     0
Jeg ville lagt den 6x8 garasjen helt ned i syd-vestre hjørne med innkjøring fra øst, da får du vel også litt "gratis" høyde fra hellingen på veien (hvis jeg da ikke tipper på helt feil vei)
Og bare satt av de innerste to meterene til bod/verksted..
Signatur
  (trådstarter)
   #4
 242     Moss     0
Med tanke på utgifter til graving og i værste fall noe sprenging, så blir det nok billigst å få garasjen så langt opp til høyre som mulig, siden da er det mindre mengde jord som må fjernes. Dessuten er det en lyktestolpe i det venstre hjørnet (se stor sort prikk på kartet).

Det er andre beboere i denne veien som har fått disp. fra byggegrensen. Ved å låne litt plass på fortauet så kommer hvertfall hele bilen av veien, før jeg kjører inn i garasjen. Dessuten blir det sikkert å montere automatiske portåpnere.

Men er det altså ikke noe stort problem å støpe dekke til et tak på 6*8m, så lenge det blir armert riktig? Noen gode forslag til hvor man kan henvende seg for å få slikt utregnet? Eller flere meninger om hva som blir enklest og billigst av forslagene?
   #5
 822     Ullensaker     0
siviling. eller andre med teknisk utdanning inne bygg og anleggsfag kan gi deg armeringsberegning.
   #6
 5,416     Langhus     0
Lyktestolpen må du på innsiden av i alle fall :)

Legger du den i syd-vest kan du legge garasjen rundt meteren over veiens nivå  og få lett fall ut av garasjen. Legger du den andre veien må du grave deg lengre ned så langt jeg kan se (hvis du ikke skal ha det relativt bratt opp til garasjen da), men nå har jeg ikke tittet nøyaktig på tomta di og bare brukt kartet og en vag hukommelse av terrenget. (var i gamle dager MYE i det grønne huset på andre siden av veien) Smile
Signatur

  (trådstarter)
   #8
 242     Moss     0

Hva med frisiktsone? Byggegrense?


Ja, dette er ting jeg må tenke på. Jeg har tegnet inn ganske stor asfaltområde nettop på grunn av sikt. Som nevnt, så skal jeg forsøke å søke om disp fra byggegrensa. Men i første omgang så ønsker jeg heller tilbakemeldinger på selve konstruksjonen, og tips til den. Så får jeg heller be dere om hjelp til sikt og byggegrense dersom jeg får avslag på søknaden min..
   #9
 18     Hordaland     0
Jeg skal ikke diktere hvordan du skal gå frem for å få din garasje, men det virker som du nå jobber baklengs.
Hvorfor søke dersom det er stor sansynlighet du ikke får gjennomslag ettersom dette er riksveg og det finnes spesielle regler for nettopp byggegrense og frisiksoner som grenser mot riksveg.

Etter hva jeg tror fra dine skisser vil garasjen ende opp langt lengre inn mot huset. Frisiktsona vil kreve mye fra din og din nabos tomt (og vil han synes det er greit?), mener den regnes 4m inn fra kant riksveg og 80m til hver side av krysset, Mener også at byggegrense mot riksveg er 15 meter, dersom jeg da mener rett finnes det ingen sjangse for deg å lage garasjen slik som du skisserer over her - altså alt dette arbeidet du legger i konstruksjonen er bortkastet ettersom det ikke blir gjenomførbart uansett.

I forhold til konstruksjon, ville jeg nokk falt for forslag 1, 6x8m Betongvegger 150mm og hulldekke over, tipper dette vil se best ut i forhold til tomta.
  (trådstarter)
   #10
 242     Moss     0
Jeg har jo gjort litt research på forhånd. Han i nabohuset fikk ført opp en dobbeltgarasje for to år siden. Og den ligger 2-3m fra veien. Men den har innkjøringa fra siden (altså noe lignende fig. 2. ). Jeg har også tatt noen telefoner til kommune og veivesen. Men før jeg kan søke om disp. og byggetillatelse, så må jeg jo vite hvordan bygget skal se ut, slik at jeg kan få tegnet det inn! Derfor spør jeg om dette nå.

Så du anbefaler hulldekke? blir det fra kortside til kortside, eller fra langside til langside? Hvis det blir det siste, så må jeg jo ha en forsterkning over garasjeporten. Vanlig stålbjelke?