2,755
8
0
Sg Gyro 7w led og xcomfort
2,265
0
Noen som har erfaringer med dimming av sg Gyro 7w led og xcomfort?
Tenker mest på flimmer når den dimmes helt ned, har sett mye av det på sg sine downlight med xcomfort tidligere.
Tenker mest på flimmer når den dimmes helt ned, har sett mye av det på sg sine downlight med xcomfort tidligere.
Jeg har samme spotter på badet hjemme, så skal prøve å koble opp her å se om det fungerer. Oppdaterer her når testet
CDAU-01/03 er fasesnittdimmer.... derav ikke sikkert det funker med
Xcomfort i det hele tatt, Eltako har en tendens til å funke på det meste..
Men det var Uniled'n jeg mente fungerte best innstilt på fasesnitt....
Skal ha xcomfort over alt så noe annet er uaktuelt. Da bytter jeg heller downlight, selv om jeg i utgangspunktet ønsker SG.
Kan noen bekrefte at det er følgende driver på gyroen; http://www.tridonic.com/ae/products/talexxconverter-lcbi-8w_basic-phase-cut-sr.asp
Den skal kunne dimmes med både fasesnitt og faseavsnitt slik jeg leser det?
Micromatic Uniled dimmer disse helt perfekt ned til null både med fasesnitt og faseavsnitt.
Xcomfort CDAE 01/03 dimmer perfekt ned til ca 20%, da kutter den. For å justere nedre grense må denne programmeres via pc (har ikke denne tilgjengelig her og nå så det får jeg ikke testa).
Ingen flimmer på noen av de!
SG sin konklusjon om feil på én eller flere spotter ute hos kunden min ser derfor ut til å stemme. 😊